irancotton
30 شهریور 1401 - 21:25

هفتمین نیروگاه تولید برق خراسان رضوی به شبکه گاز سراسری متصل شد/ تزریق موفق گاز طبیعی به نیروگاه راشد تربت حیدریه

مدیرمهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز خراسان رضوی از تزریق موفق گازطبیعی به شبکه نیروگاه تولید برق راشد در شهرستان تربت حیدریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، سیدمصطفی حیدری از اتصال نیروگاه راشد تربت حیدریه به شبکه سراسری گاز به عنوان هفتمین نیروگاه تولید برق این استان خبر داد و اظهار کرد: برای گازرسانی به این پروژه ۳ هزار و ۵۰۰ متر خط انتقال ۱۶ اینج به همراه یک ایستگاه تقلیل فشار، یک ایستگاه میترینگ و یک قطعه شیر گاز با نظارت فنی شرکت گاز استان نصب و اجرایی شد.

شرکت گازمدیرمهندسی و اجرای طرح‌های شرکت گاز خراسان رضوی با بیان اینکه عملیات تزریق گاز پروژه گازرسانی به این نیروگاه با هدف تولید برق طی مدتی کمتر از دو ماه انجام شده است، افزود: در این طرح شرکت گاز خراسان رضوی ۸۵ هزار مترمکعب بر ساعت گاز را به نیروگاه راشد اختصاص خواهد داد.

وی استفاده از کنتور التراسونیک با قابلیت ارسال دیتا به مرکز استان را از ویژگی‌های این پروژه عنوان کرد و یادآور شد: طراحیِ Intrinsically Safe سیستم الکترونیکی، ایمن در برابر انفجار، دقت بالا، هزینه نگهداری پایین و تنوع درگاه‌های ارتباطی از دیگر ویژگی‌های این کنتور است.

حیدری اذعان کرد: پروژه ملی گازرسانی به نیروگاه راشد تربت حیدریه با همکاری منطقه چهار عملیات انتقال گاز و واحدهای گازرسانی به طرح جنوب، اندازه گیری و توزیع گاز، گازرسانی به صنایع و هماهنگی فروش شرکت گاز استان در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شد.

وی تاکید کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی راشد هفتمین نیروگاه تولید برق استان خراسان رضوی است که به شبکه سراسری گاز متصل شده است.

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۲

منبع: فارس
شناسه خبر: 750944