irancotton
28 آذر 1401 - 11:23

استعفا از نمایندگی مردم کرمانشاه را پس بگیرید!

کرمانشاه- مجمع مطالبه گران استان کرمانشاه درپی استعفای یکی از نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای خطاب به این نماینده خواستار بازپس‌گیری این استعفا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجمع مطالبه گران استان کرمانشاه در پی استعفای یکی از نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به این نماینده خواستار بازپس‌گیری این استعفا شد.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر ابراهیم عزیزی

نماینده مردم محترم و شریف کرمانشاه

سلام علیکم؛

با توجه به تصمیم حضرتعالی برای پذیرش مسئولیتی در دولت سیزدهم و به اتمام نرساندن دوره‌ی نمایندگی‌تان در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، ابهامات و انتقاداتی مطرح است که بر خود لازم می‌دانیم صریح و شفاف آن‌ها را با خود شما در میان گذاشته و از شما مطالبه کنیم.

حضرتعالی در انتخابات مجلس یازدهم با رأی مردم محترم حوزه انتخابیه کرمانشاه، به عنوان نماینده‌ی جریان انقلابی با شعار پیگیری مسائل و مشکلات مردم این حوزه انتخابیه و از همه مهم‌تر پیگیری و به سرانجام رساندن مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۰ به استان کرمانشاه وارد مجلس شورای اسلامی شدید.

جنابعالی که بارها خود را سرباز و خادم مردم شریف کرمانشاه معرفی کرده‌اید؛ با وجود انتقادات گسترده نیروهای انقلابی کرمانشاه، برای نمایندگی مردم کرمانشاه کاندید شده و بعد از حمایت جریانات انقلابی مجموعاً در ۲ مرحله انتخابات (انتخابات دور اول و دوم) بیش از ۶۰ هزار رأی از مردم نجیب کرمانشاه گرفته‌اید.

حال با استعفای شما که پس از انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم است، حوزه انتخابیه و استان همیشه مظلوم کرمانشاه بیش از یک سال بدون نماینده جایگزین خواهد بود؛ که امیدواریم برخلاف متن استعفایتان در مجلس که هیچ دلیل قانع کننده‌ای در آن نبود اهمیت این استعفا و دستاورد پذیرش مسئولیت جدید را برای مردم عزیز کرمانشاه بیان کنید.

جناب آقای عزیزی نماینده فعلی مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی! به شما که خود را هرباره سرباز مقام معظم رهبری معرفی می‌کنید لازم است یکی از آسیب‌هایی که مقام معظم رهبری (حضرت امام خامنه ای «مدظله العالی») در دیدار اولین سالگرد آغاز به کار مجلس یازدهم در خصوص نمایندگان برشمرد را یادآوری کنیم:

«یکی از آسیب‌ها این است که نماینده از اوّلی که وارد مجلس می‌شود، نقشه رسیدن به فلان پستِ مثلاً اجرایی را در سر خودش بپروراند -که وزیر بشود، مدیر بشود، فلان [مسئول] بشود- نه، این وظیفه‌ی نمایندگی بسیار مهم است. اگر انسان برای خدا کار بکند و درست کار بکند، از وظایف اجرایی اهمّیّتش بیشتر است، یا لااقل در مواردی به قدر آنها اهمّیّت دارد. این جور نباشد که ما تا وارد مجلس شدیم، به فکر بیفتیم که خب حالا چه کار کنیم که مثلاً در مرحله‌ی بعد یا در فلان دولت به فلان پست [برسیم]؛ اینها آسیب‌ها است، مجلس از این قبیل آسیب‌ها دارد.» (مقام معظم رهبری ۶ خرداد ۱۴۰۰)

جناب آقای عزیزی مگر پذیرش مسئولیت جدید در دولت سیزدهم غیر از توصیه رهبر معظم انقلاب در خصوص ارجح بودن نمایندگی بر مسئولیت‌های اجرایی است؟؟!!

در همین راستا مجمع مطالبه‌گران استان کرمانشاه، از جنابعالی انتظار دارد؛ در اسرع وقت دلایل قانع کننده استعفایتان از نمایندگی مردم شریف کرمانشاه و یا دستاوردهای پست جدیدتان را برای مردم کرمانشاه بیان کنید و در صورتی که جوابی مستدل برای این مهم ندارید، از قبول مسئولیت جدید خودداری کرده و استعفای خود از نمایندگی مردم کرمانشاه را پس بگیرید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 919471