irancotton
24 دی 1401 - 13:14

هیچ صبحتی درباره سرمربی تیم ملی نشده/ دست مالک تراکتور درد نکند

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با دفاع از عملکرد داور بازی استقلال و تراکتور در جام حذفی گفت: بهترین قضاوت را از کوپال ناظمی دیدم.

به گزارش خبرنگار مهر، خداداد افشاریان در حاشیه کارگاه دانش افزایی داوران فوتبال ایران گفت: نیم فصل فوتبالی که تمام شد تمام داوران را جمع کردیم تا کلاس آموزشی با مدرس داخلی خود آقای مسعود مرادی برگزار کنیم تا رفتارهای آنها و نقاط ضعف را بازسازی کنیم. همدلی بین داوران بسیار خوب است. صحبت‌هایی بین داوران و مجموعه کمیته انضباطی وجود داشت که سعی می‌کنیم ایرادات خود را حل کنیم.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون درباره گزینش داوران گفت: اگر به قضاوت جام حذفی دقت شود هفت الی هشت داور جوان را گزینش کردیم که با توجه به داوری‌هایی که داشتند اینگونه پاداش گرفتند.

افشاریان درباره عملکرد تیم داوری بازی استقلال و تراکتور تبریز تاکید کرد: شفاف و با صراحت عرض می‌کنم. من به عنوان عضو فوتبالی و هیأت رئیسه می‌گویم کسانی که با هزینه شخصی تیم‌داری می‌کنند واقعا تشکر می‌کنم. از آنها واقعا ممنونم به همین خاطر از آقای زنوزی که مدام در حال خرج کردن از جیبش برای تراکتور است تشکر می‌کنم. با این حال درباره داوری باید به عنوان نقشم در کمیته داوران صحبت می‌کنم. وقتی در همین بازی استقلال و تراکتور در لیگ برتر گلی که تراکتور زده شد را کمک داور به اشتباه آفساید گرفت اما آقای کاظمی که داور بازی بود آن را به درستی پذیرفت. البته که قبلا هم یکی از گل‌های تراکتور به اشتباه اعلام نشد که این موضوع نشان می‌دهد این داوری‌ها هم گاهی به نفع و ضرر تراکتور بوده است.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با صراحت درباره عملکرد بازی حذفی استقلال و تراکتور گفت: درباره داوری کوپال ناظمی در بازی حذفی این تیم با استقلال باید بدون حب و بغض بگویم یکی از بهترین داوری‌ها رقم خورد. من به جزئیات نمی‌پردازم. آنچه شاهکار داوری بود اعلام پنالتی اول به سود استقلال بود. مدافع تراکتور با بی احتیاطی نتوانست توپ را دفع کند و پای مهاجم استقلال را زد. آنچه از همه مهم‌تر بود کمک داور این دیدار آقای انتظاری طبق قانون تصمیم به تکرار پنالتی دوم استقلال کرد.

تراکتوری‌ها برای این بازی اصلا طلبکار نیستند و ما سرمان به خاطر داوری بالاست. می‌خواهیم آنهایی که میکروفن روبروی آنها قرار می‌گیرد احتیاط در صحبت‌هایشان باشد تا بعدا با آرامش بیشتری گفتگو کنند.

او درباره ادعای هوشنگ نصیرزاده مبنی بر اینکه داور هم استانی نباید قضاوت کند گفت: من حرف او را قبول ندارم. شاید ۴۰ سال است می بینم داوران استان تهران برای کل کشور قضاوت می‌کنند. هیچ داوری شرف و آبرویش را مقابل هیچ تیمی نخواهد فروخت. شما در همین بازی بگویید چه اتفاقی افتاده است که این صحبت را می‌کنید. شاید بهتر باشد من هم در ارنج خودم بیشتر دقت کنم.

افشاریان درباره استفاده از VAR گفت: آقای تاج مصمم است این کار شود. جلسه با فیفا برگزار شد. قرارداد وضع شده است و اگر مشکلی به وجود نیاید لیگ بعدی را از همین طریق داوری آغاز کنیم.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره کمک فدراسیون به مرمت ورزشگاه آزادی گفت: هر باشگاهی باید ورزشگاه خانگی خودش را اعلام کند. به نظر می‌رسد تیم‌ها برای VAR مشکلی نداشته باشند.

افشاریان در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان یادآور شد: درباره سرمربی تیم ملی هنوز صحبتی نکردیم. امیدواریم با درایت آقای تاج بقا شخص خوبی در جام ملت‌های آسیا قرار بگیریم. من درباره هیچ شخصی چه کی روش و چه هرکس دیگری صحبتی نشده است.

وی درباره تعیین سرمربی امیدها یادآور شد: درباره انتخاب تیم امید فرصت هست. من نمی‌دانم اسم آقای حبیب کاشانی را از کجا می‌آورید؟! من و اعضای هیأت رئیسه چیزی در این باره نمی‌دانیم. فکر کنم آقای تاج هم نسبت به این موضوع اشراف کامل نداشته باشد.

افشاریان درباره کنار گذاشتن اسم علیرضا فغانی گفت: اولا خوشحالم آقای فغانی در لیست داوران استرالیا است و این باور قلبی ام است. کمیته داوران و اهالی فوتبال معتقد بودند جام جهانی ۲۰۲۲ را با اسم ایران بوده است ولی در ۲۰۲۳ با توجه به مهاجرت او به استرالیا در لیست آنها باشد. امیدوارم آقای فغانی هر کجا باشد موفق باشد.

او در پایان درباره قضاوت پسرش در یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال گفت: او پسر من نیست بلکه داور کشور است. او به همراه ۸ تا ۱۰ داور دیگر عملکرد خیلی خوبی داشتند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 976154